Ahjuköögiviljad

Ahjuköögiviljad

Täna tuli mõte teha liha kõrvale ahjuköögivilju. Lihtne, tervislik ja maitsev!

Külmkapist leidsin

1/5 kaalikat

1 väikese paki porgandeid

0,5 kg katurelid

2 küüslaugu pead

2 punast sibulat

peotäie koriandrit, peterselli ja rosmariini.

Lõikasin köögiviljad ühesuurusteks tükkideks. Teise kaussi hakkisin peeneks koriandri, peterselli ja rosmariini. Valasin kaussi õli ja segasin juurde maitsetaimed. Lisasin soola ja pipart. Lõpuks valasin õli segu köögiviljadele, segasin kõik läbi ja jätan nüüd veidikeseks seisma. Hiljem kallan köögiviljad ühtlaselt ahjuplaadile ja küpsetan 200 kraadi juures kuni köögiviljad on pehmed ja pruunikad. NB! kui pealt hakkavad minema liiga pruuniks, aga seest tundub, et ikka on toores, soovitan katta fooliumiga.

 

Kuna värske Koriander ei ole minu arust Eesti köögis laialdaselt kasutuses, siis kirjutan siin lähemalt paari sõnaga sellest väga tugeva ning spetsiifilise maitse ja- lõhnaga maitsetaimest.
Koriander on üks vanimaid maitsetaimi maailmas. Koriander võeti kasutusele rohem kui 4000 e.ma. Koriandrit kasutatakse eelkõige  Aasia, India, Aafrika, aga ka näiteks Lõuna-Ameerika köökides. Aasias kasutati koriandrit näiteks afrodisiakumina, sellest keedeti armujooki! Samuti on leitud tõendeid sell kohta, et juba Hippokrates kasutas koriandrit tervisehädade leevendamiseks. Maitselt meenutab koriander peterselli, sidruni ja salvei segu. Mina ütlen, et koriandriga on nii, et kas armastad või vihkad.

Mille puhul koriander siis aitab?

Koriander aitab hästi seedeprobleemide korral

- aitab vähendada puhitusi
- aitab vältida iiveldust

Koriander aitab ravida infektsioone

- kuseeteede infektsioone
- kergemaid põletike

Koriander aitab ka vistrike korral, langetab veresuhkrutaset ning halva kolestorooli taset. Koriander sisaldab rohkesti kiudaineid, magneesiumi, rauda ja C-vitamiini!

NB! Kui oled allergiline õietolmu suhtes, siis võid olla allergiline ka Koriandri suhtes!

Koriandrist saad lisaks lugeda siit: http://www.teneblogi.com/436534218

 

Ahjuköögiviljad nämm nämm