Soku ahjupraad

Soku praad

Jahihooaeg on alanud, seega lisan täna ka siia ühe ülimaitsva ulukiliha retsepti. Ulukilihaga on tavaliselt nii, et kui täna tuleb isu, siis süüa saab alles paari päeva pärast, aga see on ka seda väärt!

Selles retseptis on koos nii soovitused teistelt jahikaaslastelt kui ka minu enda katsetused.

Minul läksid seekord potti ribi tükid ja sadul.

Esimeseks "marinaadiks" on vaja üks suur päts viilutatud leiba (peenleib sobib hästi) ja külma vett. Pane kaussi külma vett, aseta sisse leiva viilud ja lase neil korralikult veest läbi imbuda. Võta liha ja aseta nii, et sul on võimalik liha imbunud leiva tükkidega katta.  Võta veest leivatükke mudi need käes taigna laadseks massiks ja mätsi korralikult liha ümber nii, et kõik oleks kaetud. Hoia külmas 24h.

Võta liha külmast, eemalda leib ja pühi liha majapidamispaberiga puhtaks.

Teiseks marinaadiks sega kausis kokku oliiviõli (soovitan Selection by Rimi õli "Aglio e Peperoncino"), Santa Maria "Jahimehe maitseainesegu", sool, viie pipra segu, Ungari vürtsisegu "Hmeli-suneli" ja ohtralt värsket küüslauku. Hõõru liha saadud seguga kokku ja hoia külmas 10h.

Ennem liha asetamist haudepotti, lisan potti pool klaasi granaatõunamahla. Ribi tükid hõõrun sisse kange sinepi ja mee seguga. Sadula tüki, aga kange sinepi ja majoneesiga.

Prae juurde käivad loomulikult ka köögiviljad. Kaalikas, porgand, kartul, sibul ja küüslauk. Puhasta, tükelda ja lisa koos lihaga potti.

Liha tuleks küpsetata ahjus umbes 3h, 180-190 kraadi juures.

NB! Hmeli-suneli kohta, saad rohkem infot siit: http://www.teneblogi.com/437150393

Head isu!

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I'm a great place for you to tell your story and let your visitors know a little more about you.