Metskitse maks rõõsk koore-konjaki marinaadis sibulaga

Värske maks sibulaga

Selle retsepti olen saanud oma suurepäraselt isalt, kes on vaieldamatult minu kõige ägedam jahikaaslane ja üldse parim isa maailmas. 

Tegelikult sobib see retsept loomulikult igale ulukiliha maksale.

Puhasta maks, eemalda kile ja lõika parajad viilud (umbes 2 cm). Vala kaussi üks pakk rõõsk koort (200 ml) ja lisa pool klaasi brändit või konjakit. Aseta maksa tükid koore-konjaki segusse, lisa natuke pipart ja lase vähemalt 30 min kuni 1 h seista külmas. 

Samal ajal kui maks rõõsk koore-konjaki sees marineerib, puhasta ja lõika ohtralt sibulat. Mina tavaliselt lõikan 4 sibulat väiksema maksa kohta. Sibulad prae võis, lisa soola ja pipart. Kui sibul on pehme, eemalda see pannilt ja pane hetkeks kõrvale.

Aseta maksa tükid pannile ja prae mõlemalt poolt, kuni maks on korralikult läbi praetud. Lisa valmis sibul maksale ja lase tasasel tulel veel paar minutit praadida. Vajadusel lisa veel soola ja pipart.

Sibula võid praadida ka kohe koos maksaga ning eriti hea on veel kui teed maksa kõrvale karamelliseeritud sibulaid, mille retsepti leiad siit: http://www.teneblogi.com/437151053